‘Bu İşin Kuzeyi Güneyi Kalmadı’ KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan ‘Kıbrıs Türk Devleti’ Çıkışı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Rum kesiminin tüm adayı sahiplenen politikasını eleştirerek ‘Bu işin kuzeyi güneyi kalmadı’ dedi. Tatar, ‘Madem ki sen bütün ada yönetiminin kendinde olduğunu iddia ediyorsun ben de ‘kuzey’ kelimesini kaldırıyorum. Kıbrıs Türk Devleti diyorum.’ ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Kıbrıs Türk Devleti’ ifadesi ardından KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan da çarpıcı bir çıkış geldi.

Kıbrıs Rum yönetimini adada tek söz sahibiymiş gibi davranmakla suçlayan Tatar, ‘Madem ki Güneydeki devlet Kıbrıs Cumhuriyeti ve bütün adanın hükümetiymiş gibi bir algı yaratmaya çalışıyor, bizim kuzeydeki devlet de fedarasyona hazır bir devlet değil, Kıbrıs Türk Devleti ve Kıbrıs Devleti’dir’ dedi.

“Bu işin kuzeyi güneyi kalmadı” diyen Tatar şunları kaydetti: “Madem ki siz (Rum yönetimi) bütün ada yönetiminin kendinde olduğunu iddia ediyorsun biz de ‘kuzey’ kelimesini kaldırıyor, Kıbrıs Türk Devleti ve bütün denizlerde hak iddia ediyoruz.”

Tatar, “Sayın Bahçeli’ye konuşmasında Kıbrıs’ı gündeme getirdiği için, Kıbrıs’a önem verdiği için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ersin Tatar’ın konuyla ilgili açıklamaları ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir