Samsung, ISE 2024 Fuarında SmartThings Aracılığıyla B2B Ekranlarında Sunulan Gelişmiş Bağlanabilirlik Özelliklerini Duyurdu

Samsung Electronics, Barselona’da gerçekleşen Integrated Systems Europe (ISE) 2024 Fuarında, iş yerlerine yönelik bağlantı teknolojilerinin geleceğini şekillendirecek olan SmartThings platformunun B2B ekranlarını nasıl destekleyeceğini katılımcılarla paylaştı. Samsung’un “SmartThings for Business” tanıtımı, son teknolojilerle donatılmış nesnelerin interneti (IoT) platformunun sunacağı yeni gelişmelerin altını çizdi ve Samsung’un tüm sektörlere daha bağlantılı, kontrolü kolay dijital ekranlar sunma taahhüdünü vurguladı.

Samsung Electronics Görsel Ekran İş Birimi Başkanı SW Yong, ekranlarla ilgili, “Operasyonel verimliliğin hayati önem taşıdığı ticari ekranlar sektöründe Samsung’un geliştirdiği bilgi ekranları, her ölçekten işletmeye yeni nesil bağlantı özellikleri sunmak için SmartThings platformunu kullanıyor. SmartThings ekosisteminin duyurduğumuz üzere daha da genişlemesi, çok çeşitli sektörlerden müşterilerin ve iş ortaklarının deneyimlerini daha da ileri taşıyacak” dedi.

Etkinlikte Samsung, işletme sahiplerine çeşitli alanlarda SmartThings’i akıllı cihazlarına bağlamak ve daha fazla kontrol imkanı elde etmek için dijital ekranlarından nasıl faydalanabileceklerini gösterdi. Kullanıcılar, SmartThings bağlantı özelliğini Smart Signage (Akıllı bilgilendirme ekranları) ve Otel TV’leri gibi ticari ekranlarda devreye alarak iş dünyasında hiper-bağlantılı iş yapmanın rahatlığını deneyimleyebiliyor. Bu genişleme, Samsung akıllı cihazlarının yanı sıra sektördeki en yeni IoT standartları ile Matter ve Home Connectivity Alliance’ı (HCA) destekleyen diğer cihazları da kapsayacak.

SmartThings’in çeşitli iş ortamlarında kullanılmasını sağlayan Samsung, iş yerlerini birbirine bağlı akıllı alanlara dönüştürerek bu alanların ve enerjinin daha verimli yönetilmesine katkıda bulunuyor. Bağlantıda yapılan iyileştirmeler, küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerinden büyük kurumlara kadar her türden işletmenin müşterilerine fayda sunacağı şekilde tasarlandı. Akıllı mağaza, akıllı ofis ve akıllı otel gibi akıllı alanlara yönelik örnek kullanım senaryoları, ISE 2024 kapsamında Samsung standında sergileniyor.

Kullanıcılar, Routines özelliğiyle optimum aydınlatma, sıcaklık, nem ve hava kalitesini önceden ayarlayabiliyor, istedikleri ortamları oluşturabiliyor ve otomatik alan yönetimiyle bu ayarları kolayca koruyabiliyor. Örneğin, akıllı bir mağaza, menü panolarını ve aydınlatma zamanlamasını çalışma saatleriyle uyumlu hale getirmek için güç kaynağını otomatik olarak açıp kapatabiliyor.

SmartThings AI Enerji Modu ise güç kullanımına, mekanın doluluk durumuna ve zamana bağlı olarak entegre cihazları kapatmak veya gün içinde ışıkları kısmak gibi verimli varlık yönetimi ve gelişmiş takip özellikleriyle enerji kullanımını azaltarak işletme sahiplerinin çevreye duyarlı faaliyet göstermesini destekliyor.

Samsung, farklı B2B müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için SmartThings Enterprise API’sini işletme sahiplerine de açtı. Müşteriler API geliştirmeleriyle SmartThings’i kendi yönetim sistemlerine kolayca bağlayabiliyor ve istedikleri bilgileri içeren farklı senaryolara veya gösterge tablolarına göre optimize edilebilen özelleştirilmiş çözümler geliştirebiliyor. Özelleştirilebilen cihaz ekosistemi, çok çeşitli cihazlar arasında sorunsuz bağlantı kurulmasını sağlarken sistem güvenilirliğini de artırıyor. Kurulum yapan aracılara sunulan ayrı bir uygulama da farklı cihaz sahiplerinin hizmet sunduğu B2B müşterilerinin kendine has ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kurulum sürecini kolaylaştırıyor.

Bir otel veya konferans odasındaki cihazın sahibi ile kullanıcısının farklı olduğu durumlarda, cihaz sahibi SmartThings özelliklerini son kullanıcılarla paylaşmak için bir web URL’si oluşturabiliyor. Böylece, otel misafirleri ve konferans odası kullanıcıları fazladan bir uygulama yüklemek zorunda kalmadan SmartThings deneyiminin keyfini kolayca çıkarabiliyor. Cihaz sahibi, web URL’si oluştururken bağlı cihazın yetkilendirmesini ve süresini de belirleyebiliyor.

İşletmeler için bağlantılı teknolojide önemli bir dönüm noktasına işaret eden SmartThings for Business platformu, 2024 yılının ilk yarısında tüm dünyada kullanıma sunulacak. Platform, tüm sektörlerde kullanılan farklı akıllı cihazların verimli ve akıllı yönetime yeni imkanlar kazandıracak ve farklı iş ortamlarının kendine has ihtiyaçlarına yanıt veren özelleştirilmiş ve akıllı cihaz yönetimi çözümleri sunacak.

Samsung bugün ayrıca hibrit çalışanlara yönelik, gelişmiş birlikte çalışma deneyimleri sunmak üzere Cisco ile sürdürdüğü iş ortaklığının kapsamını genişlettiklerini duyurdu. Yeni iş birliğinin bir parçası olarak Samsung, Microsoft Teams onaylı ve Cisco Room Kit EQ ile uyumlu yeni, 21:9 ekran oranına sahip, 105 inç Akıllı Ekran QPD-5K modelini tanıttı.

Samsung’un yeni 105″ QPD-5K modeli 5K çözünürlüğe ve 21:9 ekran oranına sahip. Hibrit çalışma ortamlarına uygun, sezgisel ve doğal bir video konferans deneyimi sunan QPD-5K, Cisco Room Bar ve Room Kit Serisi ile uyumlu. QPD-5K, kamera, ses ve video kullanılan konferanslarda gereken diğer tüm özellikleri birbiriyle entegre ederek verimli bir toplantı ortamı yaratıyor.

Hibrit çalışmanın iş deneyiminin ayrılmaz bir parçası olduğu yeni bir döneme girildiğini belirten Samsung Electronics Görsel Ekran İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hoon Chung, “Çalışanlar online iş yaparken tam işlevsellikle çalışabilmeli. Cisco ile iş birliğimiz, kullanıcılara erişilebilir bir çalışma ortamı sağlıyor ve bu ortamın merkezinde kullanıcılara iş arkadaşlarıyla aynı odada bulundukları hissini yaşatan 105 inç QPD-5K ekranımız yer alıyor” dedi.

Cisco’nun RoomOS destekli sistemleri gibi Microsoft Teams sertifikalı video konferans cihazları arasında bağlantı kuran QPD-5K modelinin 21:9 en boy oranı, Microsoft Teams Odaları kullanımında kapsayıcı bir toplantı düzeni olan Ön Sıra deneyimini optimize ediyor. Toplantıya ister uzaktan ister yüz yüze dahil olsun, tüm katılımcıların kendini eşit derecede mevcut ve toplantıya dahil hissetmesini sağlıyor.

Cisco Başkan Yardımcısı ve Güvenlik ve İş Birliği Genel Müdürü Jeetu Patel, iş birliğiyle ilgili olarak, “Hibrit çalışma çağında, çalışma alanlarının mükemmel iş birliğini mümkün kılacak şekilde yeniden tasarlanması büyük önem taşıyor. Bu da konferans odalarının, konumlarından bağımsız olarak tüm katılımcılara sürükleyici birlikte çalışma deneyimleri sunmak üzere tasarlanmış akıllı video sistemleriyle donatılması gerektiği anlamına geliyor. Biz de sektör liderleri iş ortaklığımız sayesinde, nerede çalışıyor olursanız olun ikinci sınıf deneyimleri ortadan kaldıran, Distance Zero adını verdiğimiz bir çözüm sunuyoruz” dedi.

Panoramik görünümüyle QPD-5K ekran, kontrol odaları ve dersliklerin yanı sıra toplantı odalarında da hiper-gerçekçi ve sürükleyici bir görsel deneyim sunarken daha fazla bilgi görüntülemek için birden fazla pencereyi destekliyor. Optimize edilmiş web hizmetleri performansı sunmak üzere Tizen OS ile çalışan ekran, sektör lideri dayanıklılığa sahip.

Kullanıcılar, Cisco’nun en yeni çözümü Cisco Room Kit EQX ile iki Samsung 4K UHD Smart Signage serisi ekranı birbirine bağlayarak çift ekranlı video konferans deneyiminden de yararlanabiliyor. Bu özellik, boyutları 65 ile 75 inç arasında değişen QHC, QMC ve QBC modellerinde bulunuyor. Özetle, Cisco ile yapılan iş birliği, geleceğin ofislerinde yapılacak her toplantı ortamına yönelik sunduğu tamamen ölçeklenebilir, yönetilebilir ve güvenli çözümlerle yeni bir standart belirliyor.

Etkinlikte Samsung, CES 2024’te dünya genelinde duyurduğu çığır açıcı inovasyonu Şeffaf MICRO LED Ekranı Avrupa’da ilk kez tanıttı. Olağanüstü transparanlık ve netlik sunan son teknoloji, ticari ekran pazarına yeni bir standart getirdi. Son derece küçük bir MICRO LED çipine sahip olan ürün, birleşim yerlerini ve ışık kırılmasını ortadan kaldıran hassas üretim sürecine de sahip. Şeffaf MICRO LED, müşterilere bambaşka bir özelleştirme düzeyi sunarak herhangi bir boyuta veya orana göre özelleştirilebiliyor.

Bu teknoloji perakendede ve sergi alanlarında devrim yaratmaya hazırlanıyor. Önemli bilgileri gösterirken eşzamanlı olarak gerçek ürünlerin görüntüsünü sunabilen ekran, şeffaf yüzeyi sayesinde benzersiz bir ambiyans yaratıyor, yeni kullanım alanları belirliyor ve ekran deneyimine yönelik sınırlamaları bir kez daha kaldırıyor.

Samsung, 2018’de piyasaya sürdüğü boyut, çözünürlük veya şekil sınırlamalarını ortadan kaldıran MICRO LED teknolojisine sahip modüler ticari ekranlardan bu yana LED ekran teknolojilerindeki lider konumunu koruyor. Samsung’un ultra ince piksel aralıklarında ve sanal görüntü üretimdeki özel uygulamalarda kendini gösteren teknolojileri ve uzmanlığı, en yeni ekran teknolojilerinin sonsuz imkanlarını keşfetmeye devam ediyor.

Samsung Electronics, eğitim ve iş dünyasını dönüştürmek için WAC serisi interaktif ekranları daha önce Türkiye’de de piyasaya çıkarmıştı. WAC serisinin her bir üyesi, modern sınıflar ve iş ortamlarında öğrenme ve öğretme deneyimini zenginleştiriyor.

Android 11 OS tabanlı bu seri, öğretmenlere sezgisel bir platform sunarak ders sunumlarını kolaylaştırıyor. 86, 75, ve 65 inç olmak üzere çeşitli ekran boyutları ile her sınıf ve toplantı odası ihtiyacına uygun çözümler sunuyor. Kullanımı kolay arayüzüyle öğretmenler, eğitim uygulamalarını ve özelliklerini rahatlıkla kullanabiliyorlar. Ana ekranda sık kullanılan uygulamaların özelleştirilmesi, dersleri daha etkili ve verimli hale getiriyor. Ayrıca, bölünmüş ekran ve çoklu pencere gibi çeşitli ekran modları, öğretmenlerin bilgiyi etkileyici ve etkileşimli bir şekilde sunmalarını sağlıyor.

Serinin güçlü ekran paylaşım özelliği, öğretmenlerin aynı anda dokuz cihaza kadar ekran yansıtmasına olanak tanıyor. Bu, içeriğin büyük ekrandan öğrencilerin bireysel cihazlarına ve tersi yönde paylaşılmasını mümkün kılarak, her öğrencinin ders içinde aktif olarak yer almasını sağlıyor. iOS, Mac, Windows, Android ve Chrome OS gibi çeşitli platformlarla uyumlu bu özellik, sınıf içi etkileşimi artırıyor. Akıllı uygulamalar, öğretmenlerin derslerini daha etkileşimli ve yaratıcı hale getirmelerine yardımcı oluyor. Dahası, serinin gelişmiş çoklu dokunma yetenekleri sayesinde birden fazla kullanıcı aynı anda beyaz tahtada yazı yazabiliyor ve çizim yapabiliyor.

Çift kalem fonksiyonu, farklı renkler arasında ayarları değiştirmeden kolayca geçiş yapılmasını sağlayarak dersin akışını kesintiye uğratmıyor. Ek olarak, 3’ü 1 arada USB-C portu sayesinde ekran yansıtma, dokunmatik kontrol ve harici cihazların şarj edilmesi (maksimum 65W) gibi işlevler kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. HDMI Out fonksiyonu, beyaz tahta içeriğinin sınıfın daha büyük bir ekranında paylaşılmasını sağlayarak, öğretmenlerin sınıf boyutu veya öğrencilerin oturma düzenine bakılmaksızın etkileşimli bir deneyim sunmalarını mümkün kılıyor.

Kullanıcılar tarafından da çok sevilen WAC serisi, eğitim ve iş dünyasında interaktif teknoloji alanında ilerlemeyi hedefleyen Samsung’un bu alandaki kararlılığını gösteriyor. Seri, dinamik, sezgisel ve herkesin dahil olduğu bir öğrenme deneyimi sunarak eğitim ve iş ortamlarını dönüştürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir