Yapay Zeka Destekli Ürün Fotoğrafçılığı Başladı: Sandığınızdan Daha Kolay!

Geçtiğimiz altı ayda, önceleri bir bilim kurgu unsuru olarak gördüğümüz Yapay Zeka hiç kimsenin tahmin edemeyeceği kadar hızlı gelişti. Geldiğimiz noktada artık Yapay Zeka, artık hayatımızın en büyük yardımcılarından biri haline geldi. Son olarak ortaya çıkan bir görsel ise bundan çok daha fazlası olabileceğine bir işaret. Dün, ünlü bir yapay zeka geliştiricisi kullandığı basit araçlar ile sıfırdan bir ürün fotoğrafı yapmayı başardı. Gelin hep beraber ayrıntılara göz atalım.

Kaynak: https://twitter.com/LinusEkenstam/sta…

Ünlü yapay zeka geliştiricisi Linus, dün Twitter hesabında yapay zeka araçlarını kullanarak profesyonel ürün fotoğraflarının kolayca yapılabileceğini gösterdi.

Sadece görselde gördüğünüz ruj ürününü kendisi bulan Linus, geri kalan tüm fotoğraf ögelerini yapay zeka araçlarına bıraktı.

Bu örnekte görünen arka plan ögelerinin hepsi ünlü yapay zeka aracı Midjourney’den çıktı. Ürün ile arka planı sanki aynı ortamdaymış gibi hissettiren gölgelendirme ve renk uyumu ise Qreates isimli bir başka yapay zeka aracı sayesinde gerçekleşiyor.

Ünlü geliştirici, takipçilerine daha fazla ilham vermek adına yine yapay zekadan yardım aldığı görselleri de sosyal medya paylaştı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yapay zeka tek başına başka hangi iş modellerinde başarılı olabilir? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir