Açıklandı: Eylül Sona Ermeden Bu 5 Altcoin’e Dikkat!

Altcoin piyasasında yatırımcılar için kılavuz niteliğinde olan unsurlardan biri, projenin canlı geliştirme faaliyetleridir. GitHub geliştirme faaliyetlerini takip etmek, potansiyel hisse senetlerini satın almayı düşündüğünüz şirketlerin Ar-Ge odasında oturabilmek gibidir. Bu takipler, projenin fiyat hareketleri üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilmekte. Peki, son dönemde GitHub geliştirme faaliyetleri bakımından hangi altcoin’ler öne çıkıyor?

Aktif geliştirme faaliyetleri ile öne çıkan altcoin’ler

Geliştirici Lukas Masuch tarafından GitHub’da paylaşılan verilere dayanarak ‘Akıllı Sözleşme Platformları’ kategorisinde 62 proje göz atalım. Masuch’un indeksine göre en yüksek puanı alan projeler, altcoin yatırımcıları için dikkate değer. Bu projeler, GitHub’dan otomatik olarak toplanan çeşitli metriklere dayanarak bir proje kalite puanı ile sıralanmıştır.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, en yüksek puan Ethereum (ETH)’ air. Ethereum, tüm altcoin’ler arasında ikinci en büyük market hacmine sahip olan lider akıllı sözleşme platformudur. Ethereum, 230.000’den fazla yıldızla Masuch’un metodolojisine göre 53 puan aldı. Ethereum’un puanı, bu önceki raporda gösterildiği gibi Bitcoin’den (BTC) bile daha yüksek.

Polkadot’da listede

Diğer yandan, Polkadot (DOT), 46 puan ve 37.000 yıldızla ikinci sırada yer alıyor. Solana (SOL) se 45 puan ve 23.000 yıldızla üçüncü sırada. Özellikle, bu ‘market cap/yıldız’ bölümündeki daha yüksek sonuç, bu piyasa göstergesine göre bir kripto paranın ne kadar fazla alındığını gösteriyor.

Son olarak, Cardano (ADA) 40 puanla ve 15.000 yıldızla dikkat çekiyor. Listede beşinci sırada yer alan Chia (XCH) ise 37 puan ve 13.000 yıldızla yatırımcıların radarında olmalı.

Geliştirme faaliyetleri neler anlatıyor?

Bu geliştirme faaliyetleri, altcoin projelerinin aktif olarak geliştirildiğini ve topluluğun projeyi desteklediğini gösterir. Aktif geliştirme, bir projenin uzun ömürlü olma potansiyeline işaret eder. Bu nedenle, GitHub geliştirme faaliyetlerini takip etmek, yatırımcılar için kritik bir öneme sahiptir.

Eylül ayının sonuna yaklaşırken, yatırımcıların bu altcoin’leri dikkate alması ve bu projelerin geliştirme faaliyetlerine yakından bakması önerilir. Bu projeler, gelecekte büyük potansiyele sahip olabilir ve yatırımcılara önemli getiriler sunabilir.

Polkadot (DOT), son hamlesiyle altcoin sektöründe hız kazandı

Polkadot ayrıca, altcoin teknolojisinin sınırlarını zorlayarak sektörde dikkat çekiyor. Bu hafta ortaya çıkan yeni güncellemeyle, parachain sınırını 1000’e çıkaracak. Aynı zamanda, blok üretim süresini 12 saniyeden 6 saniyeye indirmeyi hedefliyor. Bu hamle, özellikle daha hızlı işlem kapasitesi ve geniş veri alanı anlamına geliyor. Asenkron adındaki bu güncelleme, öncelikle Rococo testnet üzerinde ilk adımını atacak. Sub0 konferında DOT ekibin yaptığı açıklamalara bu yazıda yer verdik.

Son olarak, Polkadot’un merkezi yapı taşı olan Relay Chain, ekosistem içindeki alt blok zincirlerini birbirine bağlıyor. Mühendislik Lideri Sophia Gold, bu yeniliklerle Polkadot doğrulayıcı sayısının 2024’te 1000’e ulaşacağını belirtiyor. Bu adımlar, Polkadot’un altcoin arenında daha da öne çıkmasını sağlayacak gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir