Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Özgür Özel için ilk yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize Merkez Kentsel Dönüşümü, Isırlık Tabiat Parkı, Müyesser Kart Huzurevi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

40 yaşında İstanbul Belediye Başkanı oldum, İstanbul’u çöpten çukurdan kurtardık. 50 yaşında Başbakan oldum, şu anda 70 yaşıma merdiven dayadığım bugün aşkla, şevkle, tecrübeyle ülkeme hizmet mücadelemi sürdürüyorum. 

Yolumu kesmek için kurulan her tuzağın bozulduğunu, her zorluğun kolaylığa dönüştüğünü gördüm. Elde ettiğimiz her başarının gerisinde milletimin hayır duasının olduğunu bilerek bir sonraki safhaya geçtik. 

Karşımda aldığım rakama göre 40 bin kişi var. Kentsel dönüşümü yaptığımız şu Rize merkezdeki şu güzellik ayrı bir gurur veriyor. Dün neydi buralar bugün ne oldu? Dükkanlar, mağazalar çalışmaya başladığında, tüm ofisler çalışmaya başladığında, herkes konutlarına yerleştiğinde, buraların ne anlama geleceğini herhalde takdir edeceksiniz.

“ADETA BİR ATEŞ ÇEMBERİNİN ORTASINDAYIZ”

Aradan geçe 21 yıla dönüp baktığımızda artık hiçbir şeyin aynı olmadığı kıvancını yaşıyoruz. Artık bu ülkede darbecilerin borusu ötmüyor. Artık bu ülkede cuntacıların sesi çıkmıyor. Artık bu ülkede vesayetçilerin tekeri dönmüyor. Artık bu ülkede doğmamış çocuğundan yaşlısına kadar “Ne olacak halim” endişesi taşımıyor. 

Şimdi Türkiye Yüzyılı vizyonuyla çıtayı en tepeye çıkartıyoruz. Asırlar sonra milletimiz yeniden dünyada hak ettiği yeri alabileceğini görüyor. Eskisinden daha çok çalışmamız gereken bir döneme giriyoruz. Dünyada yaşananları görüyorsunuz, adeta bir ateş çemberinin ortasındayız. Hamd olsun bu ateşin ülkemize zarar vermesini önleyecek dirayete sahibiz. Karadeniz’e barış gelecekse emin olun bizimle gelecek. Suriye ve Irak’taki kardeşlerimiz güvende kalmasını biz sağlayacağız.

“KATLİAMIN DURDURULMASI BİZİM BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Filistinli kardeşlerimizin zalimin elinden kurtarılması, Gazze’de işlenen katliamların durdurulması da bizim boynumuzun borcudur. Filistin’de çocukları, anneleri, masumları öldüren katillerin yakasından yapışmak bizim insani vazifemizdir. Bu alçakça katliamı yapanların yüzlerine gördüğümüz her yerde bunu haykırmak da bizim görevimizdir. 

Biz Filistin meselesinde gözükenden çok daha fazlasını yapıyoruz. Gazze’deki kardeşlerimizi asla çaresiz bırakmıyoruz, bırakmayacağız. 

ÖZGÜR ÖZEL İÇİN İLK YORUM

Dün CHP’de kurultay vardı, Bay Bay Kemal kime ‘Bay bay’ dedi? Demirtaş’a Kavala’ya dedi. Peki onun yerine geçen zat ne dedi? O da Demirtaş’a Kavala’ya dedi. Al birini vur ötekine! Bunların birbirinden farkı var mı, yok. Bunlar terör örgütleri ile omuz omuza yürüdü. Zannettiler ki biz terör örgütlerini yanımıza alırsak seçim kazanırız. 

31 Mart’ta Rize’den güçlü bir ses bekliyorum. Rize Havalimanı’nı bizler yaptık. Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ni yaptık, hastanemizi yaptık. Şimdi de şehir hastanemizin ihalesini yapıyoruz. Rize’ye yaptığımız yatırımların şahidi sizlersiniz. 

RİZE’YE 66 MİLYAR LİRALIK YATIRIM

Rize’ye 66 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. Bu ana muhalefetin, yavrularının herhangi bir hizmeti var mı? Bunlara gereken dersi benim hemşehrilerim sandıkta dersi verecektir.

Yıl sonuna kadar havalimanımız 1 milyon yolcu kapasitesine kavuşacak. Rize’ye 3 içme suyu tesisi inşa ettik. Çiftçilerimize 9 milyar lira destek verdik. Ayder Yolu ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı, projeyi kısa sürede hayata geçiriyoruz. Bugün Rize, Pehlivantaşı, Kalkandere Yolu’nun 3 kilometresinin açılışını yapıyoruz. Çay işletmelerimiz çay fabrikaları kurdu. İçme suyu ve yol bakımı gibi projeleri gerçekleştirdik.

Bu yatırımlarda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Sizleri bir kez daha sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir