Kim Milyoner Olmak İster’de ikinci soruda elenen yarışmacı herkesi şaşırttı!

Başarılı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ATV ekranlarında yayınlanan ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ yarışması, sorulan sorularla ve renkli yarışmacılarıyla sık sık gündeme geliyor.

Yarışmaya, Lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlayan ve İşletme bölümü üzerine doktora yapan yarışmacı Damla Aktan damga vurdu.

İLK SORU DİLBİLGİSİNDEN GELDİ

Marka iletişimi alanında çalıştığını ayrıca yazarlık da yaptığını dile getiren Aktan’ın karşısına ilk soruda, “‘Bugün buradan milyoner olarak ayrılacağım’ cümlesinin yüklemi hangisidir?” sorusu çıktı. Şıklar arasında, ‘A- Bugün’, ‘B- Bu yarışmadan’, ‘C- Milyoner olarak’, ‘D- Ayrılacağım’ yer aldı.

‘D- Ayrılacağım’ şıkkını seçen yarışmacı, ilk soruyu başarıyla cevaplayarak ikinci soruya geçti.

“PERŞEMBE PAZARI DİYE BİR ŞEY VAR”

ikinci soru olan, “Satıcıların belirli günlerde mallarını sattıkları geçici yere ne ad verilir?” sorusu soruldu. Şıklarda, ‘A- Perşembe’, ‘B- Cuma’, ‘C- Cumartesi’ ve ‘D- Pazar’ cevapları vardı.

Soru karşısında şaşıran Damla Aktan, “Perşembe pazarı diye bir şey var. Öyle olduğunu düşünüyorum. ‘A- Perşembe’, son kararım” diyerek yanlış cevap verdi.

“HEYECAN BATIRDI BENİ”

Doğru cevabın ‘D- Pazar’ olduğunu görünce şoke olan yarışmacı, “İnanmıyorum gerçekten mi ya? Heyecan batırdı beni. Bu kadar heyecanlı olacağımı hiç düşünmüyordum. İnanamayacağım bir hata yaptım. Nasıl yaptım ben böyle bir şey ya?” ifadelerini kullandı.

Ardından İmirzalıoğlu ile vedalaşan Aktan, “Sizi görmek, burada olmak çok keyifliydi” diyerek, para kazanamadan yarışmaya veda etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir